PREFÍKANÝ VĹČIK

Autor: Mária Pálková | 7.2.2020 o 16:28 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  56x

 

              Veverička Vierka bola už dlhšiu dobu nezamestnaná. Nevedela si nájsť prácu. Skúšala to v kaderníctve, u pekára a kade-tade inde, ale  nič jej nevyhovovalo. V kaderníctve boli dlhé zmeny, v pekárni sa väčšinou  pracovalo v noci. A samozrejme nie veľmi dobre platená práca. Treba však dodať, že veverička Vierka nebola veľmi spoľahlivá a bola aj dosť lenivá. Ale na svoj zovňajšok si veru potrpela. Celé hodiny dokázala sedieť pred zrkadlom a skrášľovala sa. Aj pazúriky mala upravené a nalakované, chvostík vyčesaný dohora. Ale vhodnú prácu si nevedela nájsť.

                Až raz. Veverička Vierka našla inzerát, že hľadajú poštového doručovateľa.  Naradostená zbehla zo stromu a utekala  na najbližšiu poštu. „Pani vedúca,  ja chcem roznášať poštu,“ celá bez seba zvolala. „Len pomaly, pomaly, veverička. Práca doručovateľa je veľmi zodpovedná a o tebe nemáme veľmi dobrú mienku,“ pribrzdila ju hlavná poštárka. Veverička posmutnela a už sa chystala na odchod, no vtom jej pani poštárka dala návrh: „Vieš čo moja?  Zober tieto listy a odnes  ich  kukučke. Býva na samom konci lesa, na vysokej jedli má domček. Je to dosť súrne. Súhlasíš?“ Veverička celá natešená schmatla listy a už aj fujazdí kade ľahšie.  Prebehla cez lúku a čo najkratšou cestou sa dostala k jedli. Kukučka ju už očakávala. Veverička sa spokojná vrátila na poštu . Čakala čo jej povie hlavná poštárka.

                „Veverička, prácu poštovej doručovateľky dostaneš. Náš les je však priveľký a preto som sa rozhodla, že na začiatok dostaneš navigáciu, aby si adresátov  rýchlejšie našla,“  vyhlásila hlavná poštárka. „Ale ja s tým neviem narábať,“ koktala veverička.  „Nič  sa neboj, všetko ti vysvetlím, je to veľmi jednoduché.“

                A tak veverička roznášala poštu, sem -tam  si pomohla s  navigáciou, hlavná poštárka bola s jej prácou nadmieru spokojná a takisto sa tešila aj veverička.

                Všetko by bolo v najlepšom poriadku, keby sa nedávno do lesa nenasťahoval vlk Fedor, ktorý sa ulakomil na navigáciu. Zistil si, že je to celkom dobrá vecička a dá sa s ňou všeličo a všelikto nájsť, napríklad aj chutná korisť. Číhal na veveričku Vierku kde sa len dalo. Nevedel presne kedy jej tú navigáciu  má uchmatnúť. Až raz.  Veverička nevedela presne kde býva jazvec, tak si navigáciu vybrala z batoha a začala ťukať adresu kde býva jazvec. V tom k nej priskočil vlk a vytrhol jej ju z pazúrikov a ufujazdil preč.

               „Čo teraz budem robiť?“  fňukala veverička na celý les. Tak nariekala , že sa k nej zbehli všetky zvieratká:  „Čo sa ti stalo veverička?“ pýtali sa jeden po druhom. Veverička im porozprávala ako ju už dlhšie sledoval vlk ako sa schovával poza kríky a teraz jej ukradol navigáciu.  Rozhnevané zvieratká vyhlásili po vlkovi pátranie, nakoniec ho dolapili.

              Vlk sa tváril že o ničom nevie, lenže múdrejšie zvieratká mu neuverili a v kožuchu našli navigáciu. Vĺčika vyzliekli z kožucha a zahanbeného, nahého vlka vystavili na lúku ostatným na smiech. Chvíľu ho tak nechali a potom vyhnali preč. A veverička si naďalej v pokoji mohla roznášať poštu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Beblavý a spol. ukončili blokádu parlamentu

Premiér Pellegrini odsúdil konanie šestice z koalície PS-Spolu.

Streľbu pred dvoma barmi v nemeckom Hanau neprežilo deväť ľudí

Podozrivého našli mŕtveho v byte, spolu s ďalšou osobou.

Cynická obluda

Danko v Slobodnom vysielači

Danko dostal možnosť sa krásne opustiť pred jemu primeraným publikom. A tak začal hovoriť o mužoch a ženách.


Už ste čítali?