Raňajky odplávali

Autor: Mária Pálková | 20.5.2020 o 13:43 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  44x

     

              Slimák Alojz sa vybral za skorého rána nakupovať. Chcel urobiť radosť svojej hladnej rodinke a pripraviť im sýte raňajky. Mal  partnerku Olinku a tri malé slimáčiky - Haničku, Katarínku a Jožka.               

           Obchod s potravinami sa nachádzal za k  pcom, dosť ďaleko od jeho príbytku. Bolo krásne letné ránko, vtáčiky mu rezko čvirikali do krokuJ a tak mu pomaličky cesta ubiehala. Po ceste stretol svojho strýka Karola, ktorý ho poprosil, aby aj jemu urobil menší nákup v obchodíku, ktorý vlastnila líštička – kmotrička.

         „Dobrý deň, lístička-kmotrička, čo mi ponúkneš na raňajky pre moju hladnú rodinku a strýka Karola?“ opýtal sa predavačky slimák Alojz.

           „Hmh, tak máme tú čerstvé čokoládové rožky, čerstvé makové rožky, aj obyčajné rožky, šunku a párky. Čo ti môžem ponúknuť?

        „Hmh“, zamyslel sa slimák Alojz. „Možno by bolo dobre, keby som sa poradil so strýkom Karolom. Máš veľký výber a nie som si istý, či vyberiem dobre,“ rozmýšľa slimák a z vrecka vyberá mobil. „Haló, strýko, môžem Ti kúpiť rožky a šunku alebo chceš sladké raňajky?“ pýta sa slimák strýka Alojza. „Áno, dobre, vykonám“ a už nákup balí do nákupného vreca.

           Pekne sa poďakoval lístičke-kmotričke  a s pocitom dobrého nákupu sa pobral najkratšom cestičkou domov. Tá viedla po krivolakom teréne a musel prekonať aj potôčik, nad ktorým bola úzka lavička.

           V domčeku slimáka Alojza vládol nepokoj. Olinka netrpezlivo čakala svojho partnera s nákupom a strýko Karol si vychutnával raňajšiu kávičku.

„          Ach“, bedákala Olinka, kde je tak dlho ten môj partner. Určite sa mu niečo stalo, strýko choď mu naproti.“  prosíkala Olinka. Keďže strýko tušil, kadiaľ sa Alojz vybral na spiatočnú cestu, vstal z pohodlnej stoličky a ide mu naproti.

           Slimák kráča, obťažkaný s nákupom, keď zrazu zbadal potôčik, cez ktorý bola lavička. „Och, toto som nečakal, asi to nezvládnem,“ zaochkal Alojz. Nič iné mu však neostávalo, iba nejako túto prekážku prekonať. Pomalými, slimačími krokmi sa cez lavičku presúval. „Halo, Alojz, kde si tak dlho,“ zavolá na neho strýko Karol. A to nemal urobiť. Alojz, sústredený na lavičku sa naľakal a spadol do potôčika.

         Strýko Karol mu pribehol na pomoc, ale bolo už neskoro. A bolo po raňajkách. Vrece s nákupom odniesla voda. Ešteže zachránil aspoň slimáka Alojza.

         Olinka, tri malé slimáčiky, strýko Karol a slimák Alojz zostali bez raňajok. A Alojz si dobre rozmyslí, akou cestou pôjde  domov nabudúce:-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vedci zistili, koľko pohybu vynuluje celodenné sedenie

Čokoľvek je lepšie, ako nerobiť nič.

Cynická obluda

Matovič vo vlastnej pasci

Igor s koaličnými partnermi sa vybrali spraviť si pracovné stretko do nemocnice za parťákom Borisom.


Už ste čítali?